Zabawy w makijaż – tak czy nie?

Koszmar każdej mamy mającej zapas dobrych kosmetyków oraz marzenie każdego dziecka – dorwać się do kosmetyczki pełnej skarbów. :)
Być jak mama, malować usta na czerwono, policzki na różowo! Czy oprócz strat materialnych powinniśmy obiawiać się czegoś więcej kiedy dziecku uda się dorwać do naszych skarbów?

Może to nie jest typowa „zabawa” z mojego dzieciństwa, ale oczywiście zawsze wykorzystywałam moment nieuwagi, żeby wymalować się „mazidłami” mamy – czułam się jak dorosła, piękna – mama i pani z gazety!

Czy jednak taka zabawa może wpłynąć negatywnie na psychikę dziecka? Moim zdaniem nie – dzieci jak wiadomo naśladują dorosłych w ich zachowaniach, mowie itd. Fakt, że dziecko chce naśladować nasze codzienne rytuały nie jest niczym negatywnym. Trzeba mu jedynie wyjaśnić, co jest dla „dużych dziewczynek” a co dla „małych”.

Polecam zakupić nie tyle kosmetyki kolorowe, ale odżywcze i sprezentować swojemu Maluchowi! Zamiast podkładu – krem odżywczy, pomadka odżywcza o owocowym smaku, naturalna żelowa odżywka do rzęs – bez koloru, a dziecko będzie mogło się poczuć „ważniakiem”. ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>